Kūrinys, iš kurio paimta citata, moksliniame darbe pažymimas išnaša. Tai yra trumpa nuoroda, įterpiama į tekstą skliausteliuose ar kaip pastaba pateikiama puslapio apačioje, skyriaus arba viso teksto pabaigoje. Išnašų tikslas – nurodyti šaltinį, kurį autorius cituoja, atpasakoja, su kuriuo polemizuoja ar pan., ir nurodyti tikslią citatos ar perfrazuotos idėjos vietą dokumente.
Jei brandos darbas rengiamas užsienio kalbų ugdymo turinio tema, jis gali būti rašomas užsienio kalba (tokiu atveju darbo tema, tikslai, uždaviniai, išvados rašomi lietuvių kalba, ja turi būti pateikiama ir anotacija arba santrauka).
Jei brandos darbas rengiamas gimtosios kalbos ugdymo turinio tema, jis gali būti rašomas ir gimtąja kalba (tokiu atveju darbo tema, tikslai, uždaviniai, išvados rašomi lietuvių kalba, ja turi būti pateikiama ir anotacija arba santrauka).
Visais kitais atvejais aprašas rengiamas lietuvių kalba.
Mokinys pats yra atsakingas už savo rengiamo aprašo kalbos taisyklingumą, brandos darbo vadovas turi tai įvardyti ir grąžinti aprašą taisymui, kad mokinys pats ištaisytų visas kalbos taisyklingumo klaidas. Mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas neprivalo įsitraukti į brandos darbo aprašo rengimą.
Pateikiamas glaustas brandos darbo turinio pristatymas (100–150 žodžių). Anotacija svarbi brandos darbo pristatymui, bet brandos darbe tai nėra privaloma dalis. Ji skirta tam, kad susidomėjęs darbo tema skaitytojas, nesugaišdamas daug laiko, galėtų susipažinti su darbo esme.
Atnaujinta: 2025-06-09