Gegužės 23-26 dienomis lituanistinio švietimo vykdytojai iš įvairių Europos šalių dalyvauja tęstiniuose kompetencijų tobulinimo mokymuose Osle.
4 dienas trunkančiuose mokymuose bus tobulinamos pagal Lituanistinio švietimo integruotą programą efektyviai dirbti būtinos kompetencijos, įgyjama praktinių įgūdžių ugdymo turiniui įgyvendinti, taip pat tobulinamos lituanistinių mokyklų vadovų ar kitas administracines funkcijas atliekančiųjų vadybos kompetencijos.
Lituanistinio švietimo organizavimo idėjomis, patirtimi ir žiniomis Osle dalijasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros atstovai, taip pat 9 skirtingose Europos šalyse dirbantys praktikai.
Iš Airijos, Austrijos, Islandijos, Jungtinės karalystės, Lenkijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Švedijos ir Vokietijos mokyklų susirinkę dalyviai lankysis Oslo lituanistinėje mokykloje „Gintaras“, čia stebės ir aptars ugdomąją veiklą. Mokymų metu daug dėmesio bus skiriama žinioms apie įvairaus amžiaus vaikų kalbinės raiškos ypatumus, foneminės klausos lavinimo svarbą, audiovizualinį ir patyriminį ugdymą, Lietuvos ir gyvenamosios šalies kultūrinių kontekstų integravimą į lietuvių kalbos mokymo veiklas.
Lituanistinėse mokyklose užsienyje mokosi beveik 12 600 mokinių, dirba apie 1 260 mokytojų. Šią savaitę Osle vykstantys mokymai organizuojami įgyvendinant Europos socialinio fondo + ir Europos Sąjungos bendrojo finansavimo lėšomis finansuojamo projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ veiklą „Lituanistinio švietimo vykdytojų kvalifikacijos tobulinimas“.